Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby” – Galeria BWA

5 – 6 czerwca Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby”  –  Galeria BWA, godz. 10.00 – 14.00.

Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby”  –  Galeria BWA

Michał Brzeziński „O czym szumią wierzby” – Galeria BWA

Warsztaty przybliżą uczestnikom zasady programowania w Pure Data, za pomocą którego zostaną stworzone instalacje dźwiękowe umożliwiające roślinom interakcje.
Podczas warsztatów zostanie stworzone oprogramowanie, które zostanie przetestowane w warunkach miejskich —- na ulicach i w parkach będziemy podglądać reakcje ludzi i zwierząt na rośliny próbujące nawiązać z nimi kontakt za pomocą dźwięków. Każdy z użytkowników nakręci film przy swojej roślinie za pomocą telefonu komórkowego, na którym postara się pokazać reakcje ludzi na fakt komunikacji człowieka z rośliną. Powstałe w ten sposób dzieło złożone z wielu rejestracji wideo będzie pokazane w galerii.

Michał Brzeziński (ur. 1975) -Absolwent filmoznawstwa UŁ przy Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej w 2003 r. Teoretyk, artysta i kurator Parakina (2008—10) oraz festiwalu międzynarodowego In out Festival (2009- 2011) w CSW Łaźnia i Galerii NT [Nowych Technologii] (2010) przy ŁDK w Łodzi, która była unikalną w skali kraju. Jeden z najważniejszych polskich twórców i teoretyków wideo-artu w ostatnim czasie. Od 2012 prekursor i jedyny aktywny dotychczas na scenie polskiej przedstawiciel bio-artu, zainteresowany sztuką afektywną i kategorią afektu („affective interaction”). Punktem wyjścia do jego działalności artystycznej jest świadomość historyczna, a zwłaszcza doświadczenia filmu strukturalnego. W ostatnim etapie trwającym do dziś w swojej mocno zintelektualizowanej twórczości artysta stworzył unikalną na warunki polskie formę transhumanistycznego bio-artu (od 2011), w którym zniknęła wpisana w kulturę humanistyczną podmiotowość człowieka.

Comments

comments

editor

Michał Brzeziński - transhumanistic, and biosemiotic artist working with fauna flora and micro world, searching for affective language and life origins in matter, using medical media as EEG, GSR, USG interested in transspecies affective communication and sexual interfaces. Combining software and video biology. Creator of Galeria NT (2010). His wide, theory based, artistic and curatorial activity had animated theoretical discourse touching experimental film and video art as independent a-historical and matter-oriented aesthetic area. Curator working with galleries such as the Museum of Art in Łódź, Center for Contemporary Art Łaźnia in Gdańsk.

You may also like...

%d bloggers like this: