canceled exhibition: EXPANDED LIFE DEFINITION

W dniu 11 października 2012 23:00 użytkownik Michał Brzeziński napisał:

> Szanowni Państwo
>
> Piszę porażony sytuacją jaka miała miejsce na przestrzeni wystawienniczej wystawy EXPANDED LIFE DEFINITION. Dziś kiedy z panem Jackiem Stapowiczem weszliśmy do galerii ujrzeliśmy bardzo chore zwierzę które wymaga natychmiastowej opieki. Najprawdopodobniej wymaga ono przywrócenia do pierwotnych warunków egzystencjalnych. Pozostawiając je w galerii wierzyłem w opiekę i dobra wiarę instytucji. Dziś doszedłem do wniosku że to był błąd i zapewne Państwo również czujecie się niezręcznie wobec mojej ustanowionej autorsko przestrzeni. Być może onieśmieleni nie zwracaliście się do mnie z prośbą o przerwanie tej części ekspozycji. Jednak mam pewną propozycję która może przyjść Państwu z pomocą. Możemy dzieło artystyczne uznać za dokonane w formie w której ptak nie będzie już potrzebny do jego funkcjonowania. Zwracałem wielokrotnie uwagę na konceptualny charakter moich prac w którym to idea, a nie materialne obiekty mają znaczenie. Na tym polega także moja strategia Fake Art, która zobrazowana została najpełniej w instalacji bio-glitch. Fake pomaga nam wybrnąć z sytuacji za pomocą symulacji. Proponuję by dokumentacja fotograficzna wraz z klatką i opisem wydarzeń, stanowiła integralną część eksponowanej od dziś pracy. Proponuję więc uznanie ptaka za istotę wymagającą pomocy by wyłączyć ją z biegu zdarzeń artystycznych. Natomiast poddać opiece weterynaryjnej, którą w części decyduję sie pokryć z własnego wynagrodzenia.
>
> Jednak smuci mnie to, że zwracali mi Państwo uwagę na mechaniczne części działania wystawy a nikt nie powiedział mi że zwierzę cierpi i jest leczone. Nie dopuszczam więc myśli by ta ekspozycja mogłaby trwać dalej. Jedna z osób pracujących u Państwa zdecydowała się podobno na przyjęcie papugi po ekspozycji. Prosiłbym by ta osoba decydowała o dalszych jej losach. W razie konieczności samemu będę poszukiwał osoby która ją przyjmie.
>
> Ufam też że uzyskamy porozumienie w tym i każdym innym aspekcie naszej współpracy.
>
> Michał Brzeziński

Comments

comments

editor

Michał Brzeziński - transhumanistic, and biosemiotic artist working with fauna flora and micro world, searching for affective language and life origins in matter, using medical media as EEG, GSR, USG interested in transspecies affective communication and sexual interfaces. Combining software and video biology. Creator of Galeria NT (2010). His wide, theory based, artistic and curatorial activity had animated theoretical discourse touching experimental film and video art as independent a-historical and matter-oriented aesthetic area. Curator working with galleries such as the Museum of Art in Łódź, Center for Contemporary Art Łaźnia in Gdańsk.

You may also like...

1 Response

%d bloggers like this: